Святкова церемонія Початку будівництва заводу з виробництва ядерного палива в смт Смоліне

4 жовтня 2012 року відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття майданчика для будівництва заводу. В урочистих заходах взяли участь Прем'єр-міністр України М. Я. Азаров, Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації С. М. Ларін, генеральний директор Державної корпорації по атомній енергії «Росатом» С. В. Кірієнко (Російська Федерація), Міністр енергетики та вугільної промисловості Ю. А. Бойко, генеральний директор ДК «Ядерне паливо» Т. В. Амосова, президент ВАТ «ТВЕЛ» Ю. О. Оленін, т.в.о. директор ПрАТ «Завод ЯП» Ю. Ф. Антіпов, представники апарату Верховної Ради України, представники Маловисківської районної ради та районної державної адміністрації Кіровоградської області. Серед запрошених також були присутні представники Державної інспекції ядерного регулювання, НАЕК «Енергоатом», ДП «СхідГЗК», ДП «УкрНДПРІпромтехнології», ВАТ «ДСПІ».
     Прем’єр-міністр разом із Генеральним директором Державної корпорації «Росатом» (РФ) Сергієм Кірієнком забили символічний кілок, що свідчить про початок будівництва. Микола Азаров також був присутній на церемонії закладення символічного каменя з нагоди початку будівництва.
Глава уряду зазначив, що цей проект дозволить Україні посилити свою енергетичну незалежність, а також забезпечить розвиток Кіровоградщини. Україна, на переконання М. Азарова, зможе брати участь у закордонних проектах з експлуатації діючих атомних енергоблоків і будівництва нових.
     Уряд України у вересні 2010 року затвердив результати конкурсу, за підсумками якого російський «ТВЕЛ» визнано переможцем тендера з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. 27 жовтня 2010 року сторони підписали рамкову угоду про створення в Україні спільного підприємства з виробництва ядерного палива для реакторних установок ВВЕР-1000 за російськими технологіями. 9 вересня Державний концерн «Ядерне паливо» і російська компанія «ТВЕЛ» підписали установчий договір про створення приватного акціонерного товариства «Завод з виробництва ядерного палива», яке й будуватиме об'єкт в Україні. Частка України в СП становитиме 50% плюс 1 акція, Росії – 50% мінус 1 акція.