Геологія святкувала 52 річницю

Щороку в першу неділю квітня відзначається День Геолога. Його відзначають усі, хто шукає і видобуває корисні копалини землі : геологи, гідрогеологи, геофізики, геохіміки, підривники, прохідники шахт, маркшейдери та ін..

Це свято з'явилося не так давно - в 1966 році, яке було затверджено Указом Президії Верховної Ради СРСР за заслуги радянських геологів в галузі вивчення та освоєння мінерально-сировинної бази нашої країни.

Професія геолог - одна з найромантичніших. Ця робота для рішучих, мужніх і одночасно романтичних натур. Геологи бувають у місцях, де раніше не ступала нога людини. А потім на цьому місці будуються шахти, виростають селища, як і наше селище Смоліне, якому в цьому році виповнюється 40 років.

Ініціаторами святкування Дня Геолога вже вдруге стали молоді, енергійні ініціативні депутати Смолінської селищної ради Брезіцький Олександр, Степанюк Андрій та син ветерана геології Бєлокрис Дмитро. Острівцем проведення свята стала прилегла територія біля колишнього управління ГРЕ 47, яка до речі була прибрана активістами та жителями мікрорайону, за що їм велике спасибі.

О 12 годині  розпочалося святкування під звуки духового оркестру Смолінського БК під керівництвом Ткаченка М.В. Забуті звуки духових інструментів, на відміну модному звучанню сучасних музичних систем, нагадав жителям похилого віку, як колись десятки років тому саме духовий оркестр грав на святах, а молоді геологи хвацько витанцьовували, польку, кроков’як, та ніжно танцювали  королівський танець вальс. Тому звучання духового оркестру багатьох  повернуло в молоді роки., а деякі з них, згадавши молодість, з задоволенням  танцювали під духову музику.

На свято прийшли жителі, які все життя віддали геології, їхні сім’ї, діти онуки. Зустрілись колишні колеги, друзі яким було що згадати про що поговорити.  Ведучі активісти клубу «Горизонт» Смолінської шахти  розповіли коротку історію геологорозвідувальної експедиції, відмітили ветеранів праці та підготували концертну частину разом зі  Смолінським БК . Перед глядачами виступила вокальна група «Коралі» під керівництвом Т. Коліушко. Українські пісні в їх виконанні дуже сподобались жителям мікрорайону. Такі виконавці, як  Д. Костенко та С. Шевченко виконували дуетом та сольно народні та сучасні пісні.

Перед присутніми з привітанням виступили секретар Смолінської селищної ради Гордієнко Є.П., голова профкому Смолінської шахти Кавун М. І. та своїми спогадами поділився колишній начальний ГРЕ 47 ветеран геології Білокрис А.І..

Організатори свята частували присутніх смачною рибною юшкою, смаженою картоплею та шашликами, готуючи смачні страви на вогнищі. Спонсорами свята виступили приватні підприємці Тучков О.В., Шелюженко О.І., Караваєва В.Г. та жителі мікрорайону.

Жителі недільний день провели з користю: відпочили, зустрілись з колегами та друзями, а головне відчули повагу до своєї професії від молодого покоління, організаторів свята.

Л.Прудка