Реформування у сфері житлово-комунального господарства

З 1 липня 2015 року  набув чинності Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"  від 14.05.2015 року № 417-VIII.
          Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 року № 417-VIII (далі – Закон), управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).
         Нагадуємо, що у разі, якщо до 01. 07. 2016 року співвласники багатоквартирного будинку не створять ОСББ, або не приймуть рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком буде здійснюватися управителем, який призначатиметься на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначатиметься за результатами конкурсу, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписуватиме уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначатиметься управитель,  на черговий однорічний строк.
         Смолінська селищна рада  звертається до співвласників багатоквартирних будинків з проханням проявити ініціативу та відповідальність за утримання спільного майна – самостійно прийняти рішення щодо форми управління багатоквартирним будинком.

А.Войцик, юрисконсульт селищної ради