3 грудня відзначили Міжнародний день інваліда

Третього грудня в затишному кафе "Алабама" відбувся традиційний захід, присвячений Міжнародному дню інваліда. Подружжя Тучкових, які є господарями закладу, вже дев'ятий раз радо надають можливість провести свято в їхньому закладі. Для 40 дітей-інвалідів селища Смоліне цей день є дійсно святом, тому що тут їх чекають друзі. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Інвалідність - не вирок, практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства.

Організаторами свята стали Смолінський ЦСССДМ (директор - Прудкий А.І.), Смолінський селищний будинок культури (директор - Корчинська І.В., художній керівник Бащуцька А.С.), учасники художньої самодіяльності, учні шкіл. Життєвою радістю та світлими емоціями була пронизана кожна хвилина концерту, у якому основною родзинкою були веселі та смішні клоуни, які веселили дітей. Дзвінкоголосі запальні дівчатка з  вокальної групи «Бісер.VOC», вокалісти Катя Приймакова, Еріка Багой, Олександра Дехтятяренко подарували присутнім свої пісні. Саша Жабокрицький співав свою авторську пісню, лейтмотивом якої була віра в Бога та прославляння його. Концертні номери, конкурси та розваги були яскравими і життєрадісними. Діти  разом співали і танцювали, вкотре доводячи, що вони талановиті і здібні, наполегливі і творчі. На святі працювала майстер аквагриму Олена, яка яскраво розмальовувала обличчя учасників заходу та малюнком чарівно перетворювала присутніх дітей в різних мультяшних героїв та чарівних фей. Діти, їх батьки, запрошені гості та співробітники кафе зібрались в дружньому колі аби підтримати дітей-інвалідів, юних артистів, порадіти їх успіхам та подарувати один одному тепло спілкування та гарний настрій.

З привітальним словом та побажаннями перед дітьми та їхніми батьками виступив директор Смолінського ЦСССДМ Прудкий А.І.  Він привітав присутніх від імені селищного голови Мазури М.М., виконавчого комітету та депутатського корпусу та відмітив, що відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю є важливою подією в житті  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Щорічно у цей день ми приєднуємося до міжнародної ініціативи, щоб довести, що інвалідність не є перешкодою для повноцінного життя. Міжнародний день інвалідів, це не свято, це день вираження загальнолюдської поваги до людей, які постраждали внаслідок тяжкої хвороби.
     За доброю багаторічною традицією після концерту діти отримали подарунки та грошову допомогу.

Без добрих, милосердних людей свята б не відбулося. А вони завжди приходять на допомогу і допомагають творити добро. Тому хочеться відмітити таких меценатів, як Смолінська селищна рада, Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", банк «Південний, ТОВ «Агрошанс» (Шелюженко О.І.), фермерські господарства «Березівське» (Сабадаш М.П.) та «Забарське» (Дранко А.І), ТД «Дербі» (Хлистов В.А.),  трудовий колектив Смолінського ДЗ «СМСЧ №17 МОЗ України», підприємці селища:Тучкова Н. А., Юрик Т. А, Потебня О.Ф., Німченко Н.М., Ландар В.О.Караваєва В.Г., Товкун В.В., Бойко Т.М., Березняк В.П. Хочеться відмітити що завжди подружжя Гордієнків Дмитро Миколайович та Євгенія Петрівна допомагають власним транспортом підвезти на свято дітей, які пересуваються на інвалідних візках. Учні Смолінського НВО одинадцятикласники Шевченко Максим, Юрченко Олександр. та Бершадський Максим, випробовуючи свою козацьку силу  - переносили візочки разом з інвалідами до автомобіля та на свято. Честь і шана всім, хто долучився до цього заходу!