Святкування Дня Незалежності України та Дня шахтаря в Смолінській громаді

25 серпня 2018 року на площі біля Смолінського НВО за участі колективів селищної ради та Смолінської і Новоконстянтинівської шахт відбулися урочистості, присвячені 27-й річниці проголошення Незалежності України та Дню шахтаря.

Розпочалося свято з виступу народного аматорського духового оркестру (керівник -  Калягін Володимир Миколайович). Зворушливими словами любові до рідної землі, урочисту частину заходу відкрили учасники художньої самодіяльності Смолінського Будинку культури. Хлібом-сіллю зустрічали дівчата поважних гостей, серед яких були представники районної та місцевої влади, керівники ДП «СхідГЗК», Смолінської та Новокостянтинівської шахт, ветерани шахтарської праці. Святковий коровай на знак поваги до ветеранів шахтарської праці та шахтарських династій 2-3 поколінь, яких тільки на Смолінській шахті налічується 147, прийняв кавалер ордена «За доблесну шахтарську працю» третього ступеня, тричі нагороджений знаком «Шахтарська слава», почесний ветеран «Державного підприємства Східний Гірничо-Збагачувальний Комбінат» Мельник Валентин Володимирович.

Заступник голови Маловисківської районної державної адміністрації Синчук Лілія Сергіївна привітала смолінчан зі святом та вручила заслужені нагороди обласної та районної державної адміністрації, Кіровоградської обласної ради та Маловисківської районної ради семи передовикам  виробництва Смолінської та Новокостянтинівскої шахт. Почесними грамотами, Грамотами та Подяками Міністерства енергетики та вугільної промисловості нагороджені п'ять робітників,  вісім шахтарів обох шахт нагороджені Знаком «Шахтарська слава» 1,2,3 ступеню. Вітали всіх присутніх та вручали високі нагороди кращим робітникам виконуючий обов’язки Генерального директора  Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Пухальський Віктор Миколайович та голова Східної об’єднаної організації профспілки Філіппов  Борис  Миколайович. Вони також вручили Почесні грамоти Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» двадцяти робітникам шахт, одинадцяти було присвоєно  звання «Почесний ветеран Державного Підприємства Схід ГЗК» з врученням посвідчення та знака «Ветеран ДП Схід ГЗК».

Грамоти президії ЦК Атомпрофспілки та Грамоти президії профкому Східної об’єднаної організації профспілки вручав голова Східної об’єднаної організації профспілки Філіппов  Борис  Миколайович. Всього ними було нагороджено вісім робітників Смолінської та Новокостянтинівскої шахт. Ще два передовика  виробництва отримали подяки від голови Смолінської об`єднаної територіальної громади Мазури Миколи Миколайовича, разом з привітаннями та побажаннями від всієї громади.

Присутніх сердечно вітали виконуючі обов’язки директорів Смолінської та Новокостянтинівскої шахт Карапузіков Олександр Миколайович та Амброзьєв Сергій Олегович.

По завершенню урочистої частини свята гарний настрій смолінчанам подарували учасники художньої самодіяльності Смолінського Будинку культури: дует «Мальви», гурт «ЛедіStars» та Карина Горошко, ансамбль східного танцю «Гюльбахор», солісти Тетяна Уткіна, Ігор Ніколаєв, Юлія Головащенко, Дар’я Скрипка, юні музиканти Ірина Мандрика та Тетяна Васильєва, ведучі свята Ігор Туз та Тетяна Гетьманець.

На   зміну місцевим аматорам на сцену вийшли професійні артисти Кіровоградської обласної філармонії -  гурт «Єлисавет-ретро» за участі нашої землячки Олени Колосюк. Їх тепло зустрічали гучними оплесками. Дійсно феєричним та видовищним був і виступ наших столичних гостей – артистів  театру вогню та світла «Скорпіус». Завершилось свято масовим гулянням та дискотекою, яку провели DJ Олександр Васильєв і DJ Сергій Пушкарьов, освітленям свята займався  В’ячеслав Васильєв. Протягом усього святкування для дітей працювали атракціони та інші розваги.

Щиро дякуємо всім, хто взяв участь в підготовці та проведенні цього свята!