До нового навчального року готові!

Перше вересня 2018

В перший день осені вся Україна традиційно відзначає День знань. Щороку 1 вересня по всіх навчальних закладах відбуваються урочисті лінійки. Такі ж лінійки відбулися і на території Смолінської селищної ради.

Цього року за парти Смолінської загальноосвітньої школи №1 (директор Акстолевич Т.В.) та Смолінського навчально-виховного об’єднання (директор Угрімов В.Ю.) сіли 910 учнів, з них 21 учень з першої школи відвідують заняття вечірньої заочної форми навчання.

За традицією, жодне свято не обходиться без запрошених гостей. Тож і урочистості, присвячені Дню знань, відбулися за участі  секретаря Смолінської селищної ради Гордієнко Є.П., керуючої справами виконавчого комітету Смолінської селищної ради Нехайчук О.О., начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Смолінської селищної ради Майстренко О.П., методиста відділу освіти Теліги Л.Г., виконуючого обов’язки заступника директора Смолінської шахти Швидкого В.В., голови профспілкового комітету Смолінської шахти Кавуна М.І. та Протоієрея настоятеля Успенського храму отця Олександра. Вони побажали школярам успіхів у навчанні, гарних оцінок та творчих досягнень і вручили їм подарунки.

Як відомо, за ініціативи Міністра  освіти і науки України Л. Гріневич, 2018-2019  навчальний рік пройде під гаслом Нової української школи: «Маємо навчити вчителів, створити новий освітній простір і привести в школи сучасні технології». З цією метою для всіх перших класів місцевих шкіл  придбано меблі (учнівські парти, учительські столи) на суму 137,5 тис. грн., ІКТ (комп’ютери, принтер із запасом чорнил, проектор, екран – 159, 7 тис. грн.), дидактичний матеріал  на суму 39,7 тис. грн. А в подальшому планується на ці потреби витратити ще 56, 6  тис. грн.

У закладах освіти створено елементи нового освітнього простору. З метою якісної підготовки закладів до нового  навчального року, покращення матеріальної  бази, Смолінською селищною радою  виділено кошти на ремонт опалювальної системи (138, 7 тис. грн.), проведено інтернет (12, 4 тис. грн.), придбано оснащення  для 2 математичних та  1 географічного кабінетів у школах (170 тис. грн.). Сертифікати на оснащення класів було вручено школам під час урочистих лінійок. Також у обох школах зроблено поточний ремонт на загальну суму 7, 3 тис. грн. У Смолінському навчально-виховному об’єднанні відремонтовано їдальню, закуплено нові меблі на суму 60 тис. грн. та відреставровано плити на суму 11,3 тис. грн. А до кінця 2018 року планується придбати шкільний автобус. ДП «Схід ГЗК» на ці потреби надало 750 тис. грн. спонсорських коштів та 250 тис. грн. вже виділила селищна рада.

Окрім цього, на сесії Смолінської селищної ради було виділено ще 470 тис. грн. Ці кошти також будуть використані на ремонт і оснащення навчальних закладів.

На території селищної ради діють два дошкільні навчальні заклади «Ромашка» і «Теремок» та Смолінська мистецька школа. ДНЗ відвідують 296 дітей, а в мистецькій школі наразі навчається 141 учень. Дитячі садки також якісно підготовлені до роботи у новому навчальному році. На їх ремонт вже витрачено 84, 2 тис. грн. В майбутньому планується використати ще 100 тис. грн. на забезпечення закладів меблями, посудом, білизною, ІКТ та санвузлами. Що стосується мистецької школи, то селищною радою виділено 30 тис. грн. на ремонт опалювальної системи та вже відремонтовано навіс на вході до школи.

Наостанок бажаємо всім учасникам навчально-виховного процесу високих показників у навчанні,  творчих злетів та визначних починань!

Перше вересня 2018