Впливай на дієвість громади з «Впливай»

Впливай на дієвість громади з «Впливай»

У лютому місяці 2020 року з метою підтримати організації та ініціативні групи об’єднаних територіальних громад 3-ї когорти, давши їм можливість реалізувати ще більше корисних для громади ініціатив, які співпадають пріоритетами включеними до стратегії розвитку громад, спілка «Громадські ініціативи України» спільно з програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) оголосили конкурс проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громади – 2020», в якому взяли участь і стали переможцями – представники Смолінської громади.

Ініціативні громадівці з числа представників ГО «Смолінський актив», «Смолінський актив плюс» та Молодіжної ради, проаналізувавши ситуацію у нашій громаді дійшли висновку, що наші жителі досить мало знають про те, як можна застосовувати існуючі інструменти участі у співпраці з органами місцевого самоврядування, саме так і виникла ідея написати проект «Впливай: інструменти участі, які допомагають зробити нашу громаду дієвою», який увінчався успіхом і став одним з переможців.

В рамках даного проекту його команда запланувала проведення багатьох культурних заходів із широким залученням жителів громади. Та, на жаль, карантин у зв’язку з COVID-19 вніс у ці плани свої корективи, тому поки що масові заходи відмінені, але з послабленням карантинних обмежень вони обов’язково будуть проведені, адже формат заходу «Про серйозні речі» через мистецтво та культуру є безперечно цікавими та дієвими

Команда проекту «Впливай» через теперішню ситуацію в країні у відчай не впала, і сьогодні, у співпраці з Спілкою «Громадські ініціативи України» та Агенцією сталого розвитку «Хмарочос» провели чотири онлайн-заходи про інструменти участі, які супроводжувалися презентаціями, фото та відеоматеріалами, цікавими прикладами використання інструментів участі у інших громадах та маємо 5 поданих проектів на бюджет участі, за що їм безмежно вдячні.

Особливістю цього проекту є те, що донор (програма DOBRE) з метою посилення ефективності заходів для громади, забезпечили команду проекту «Впливай» матеріально-технічними засобами загальною вартістю близько 100 тис. грн. На сьогоднішній день вже отримали автономно-акустичну систему, проектор, екран, ноутбук, термопод, стільці і шатро, а також частину інфоматеріалів (буклети, листівки, плакати), а трохи згодом надійде ще кілька елементів матеріально-технічних засобів. До речі, після завершення проекту всі закуплені засоби залишаться у Смолінській громаді.

Проект «Впливай” втілюється ГО «Смолінський актив плюс» у партнерстві з ГО “Смолінський актив” в рамках конкурсу «Місцеві ініціативи для розвитку громади-2020», який проводиться Спілкою «Громадські ініціативи України» та Агенцією сталого розвитку «Хмарочос» в рамках проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).