З нагоди дня Святого Миколая

З нагоди дня Святого Миколая

Любий, отче Миколаю, ти до нас прийди із раю.
Заснула в зимовому сні лісова діброва, задрімала в льодовому панцирі Кільтень, а на Смолінську землю прийшло чудодійне свято Миколая.
Це довгожданий день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, а чи може різочка?! Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький презент приємно отримати кожному.

Нині ми пов’язуємо Свято Миколая тільки з подарунками і часто навіть не здогадуємося про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками.
Цього року настоятель отець Олександр Смолінського храмуУспіння Божої матері та бібліотекар Наталія Сизранова провели народознавче свято для учнів 4 класу Смолінської ЗШ№1 I-III ступенів у самому храмі.
Тут у величному архітектурному і духовному місці все стає набагато цікавішим та урочистим. Діти дізналися про історію свята .
Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа — візантійський єпископ, що прославився своєю любов’ю до дітей і допомогою бідним.
Існує чимало легенд про добрі справи Святого Ніколауса.
Діти відкрили конверти та зачитали свої прохання до Святого Миколая.
Вони були різними, але було одне спільне для усіх – діти просили миру та процвітання для України. Якось несподівано і казково зявився сам Миколай… Незважаючи на важкий і довгий шлях він одразу поцікавився, як на протязі року вели себе малята? Діти розповіли про свої хороші вчинки, як вони навчаються, допомагають батькам, слухають вчителів, дружно відпочивають. А ще розказували вірші. Миколай був задоволений такою гарною поведінкою дітей і кожному подарував пакунок солодощів. Роздаючи подарунки, Святий Миколай бажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися. Діти дякували за подарунки та просили його прийти ще й в наступному році.
Миколай вибачився, що не може довше затриматися, бо на нього чекає ще багато дітей, попрощався і вирушив у дорогу.
Отець Олександр на правах господаря запросив усіх скуштувати чаю та солодощів. Для дітей це був ще один найприємніший сюрприз.
На завершення заходу діти поставили свічки, щоб всі були здорові, щасливі, заможні, жили у мирі і злагоді.
Величне духовне свято ще раз підтвердило те, що всі ми є християни і не маємо права забувати про це. Велике щастя жити з Богом, велике щастя любити, велике щастя ходити до Храму Божого, а святитель Миколай нам у цьому допомагає.
Щиро дякую отцю Олександру за співпрацю та допомогу у проведенні заходу.