З нагоди Міжнародного дня інвалідів

Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, що потребують захисту та підтримки. Люди з особливими потребами – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. Проведення заходів до Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність дарувати інвалідам радість та увагу. Ось уже на протязі багатьох років велика родина сорока дітей-інвалідів разом зі своїми близькими відвідують благодійні заходи, які організовують та проводять селищна рада, органи соціального захисту, зокрема служба у справах дітей Смолінської селищної ради (начальник Прудкий А.І.), заклади культури, освіти, спонсори. Цього року до проведення заходу долучилась меценат Бабенко Тетяна Володимирівна.

Захід відбувся 1 грудня в приміщенні їдальні Смолінського ДЮЦу.  Святково прибрана зала завдяки майстру з аеродизайну Герасименко Сніжани, зустрічала дорогих гостей та їх батьків. Незважаючи на  вкрай погані погодні умови, явка дітей була висока. Йшли, бо відчувають що їх тут чекають і раді зустрічі з ними.

На свято завітали: секретар селищної ради Гордієнко Є.П., начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Майстренко О.П., а також спонсори заходу: член виконкому, підприємець Тучкова Н.О. та депутат селищної ради, підприємець Юрик Т.А.

Організаторами заходу Смолінським будинком культури (директор Шевченко М.В.) була підготовлена цікава концертна програма. З творчими номерами виступили вихованці та викладачі Смолінської школи естетичного виховання (директор Рябчун Т.М.), та гуртка вокального співу Смолінського ДЮЦу (керівник Дорофеєва Т.Г.) Усі були при справі: одні співали, грали, дарували посмішки, інші-слухали, веселилися і щиро раділи. Діти мали можливість на деякий час забути про свої недуги та поринути у світ радості безхмарного та безтурботного дитинства.

Те що інвалідність не вирок продемонстрував Потьомкін В’ячеслав, який здобув вагому перемогу на змаганнях по вільній боротьбі і став кандидатом у майстри спорту. На захід він приніс медалі і наглядно продемонстрував свої здобутки. Можливо в майбутньому він стане зірковим спортсменом і ми будемо ним пишатись.

Цього року майстриня по випіканню пряників Міліщук В.В. провела майстер-клас по розмальовці випечених пряників. Діти з великим задоволенням вчились, у них це вправно виходило, а насамкінець розмальовані пряники з апетитом з’їли.

Група аніматорів, які завітали на свято по ініціативі мецената свята Бабенко Т.В. з дітьми провели ігри, розваги, танцювали та веселились. Потім продемонстрували хімічне кріо-шоу з сухим льодом. Знайомство з  хімічними дослідами вкрай зацікавило дітей і вони в цьому дійстві приймали активну участь.

Багато теплих слів, побажань прозвучало на адресу дітей та їхніх батьків від начальника служби у справах дітей Прудкого А.І. Він передав вітання  від селищного голови Смолінської селищної ради Мазури М.М. та побажав дітям міцного здоров’я, оптимізму та бадьорості духу, а присутнім –побільше душевної щедрості і милосердя, які б втілилися у добрі справи. Зокрема він вручив подяку від селищної ради, служби у справах дітей та сімейний оберіг меценату Бабенко Т.В. Постійні гості свята, спонсори Тучкова Н.О. та Юрик Т.А., які  завжди переймаються проблемами дітей-інвалідів також отримали подяки.

Меценат Бабенко Т.В. звернулась зі словами підтримки до присутніх у залі батьків і побажаннями, щоб життєва дорога їхніх дітей була світлою та щасливою.

На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає не вимагаючи ніяких девідентів. Наприкінці свята діти отримали солодкі подарунки  від спонсорів заходу, якими в цьому році виступило керівництво СХІД ГЗК. А матеріальну грошову допомогу в сумі триста гривень кожен інвалід отримав від Смолінської селищної ради.

Небайдуже подружжя Гордієнків в черговий раз організували транспортування дітей інвалідів, які пересуваються на візках на захід та додому. В цьому їм допомагали волонтери, учні 11 класу Смолінського НВО Олійник Павло, Даценко Дмитро, Батраков Євген, Самченко Дмитро.

День інваліда це той день, який  наголошує, що вияв уваги, турботи та розуміння людей з обмеженими можливостями, є незаперечним пріоритетом для влади та суспільства.