З робочим візитом

Смолінська обєднана територіальна громада здобула перемогу в конкурсному відборі на участь у програмі DOBRE і стала її Почесним партнером. В рамках цієї програми на території ОТГ буде реалізовано низку заходів, спрямованих на розвиток громади. Одним з таких заходів є стратегічне планування. На минулому тижні в рамках реалізації заходу на території нашої громади з робочим візитом перебували експерти Фундації Розвитку Місцевої Демократії (Республіка Польща) Радослав Шарлея та Андрій Кавунець.

Першим етапом роботи експертів стало опрацювання діагнозу умов розвитку громади, під час якого представники фундації спільно з робочою групою проаналізували існуючий стан, потенціал та потреби ОТГ.
Перший візит експертів тривав три дні і мав ознайомчий характер. У день приїзду Радослав Шарлея та Андрій Кавунець провели зустріч з представниками органів місцевого самоврядування, громадської організації, підприємцями, депутатами та активними жителями громади. Під час зустрічі експерти спільно з присутніми обговорили стратегічний план розвитку Смолінської ОТГ та провели його детальний аналіз.
Наступного дня експерти зустрілися з учнями і вчителями школи №1 та НВО, з працівниками ДНЗ №3 «Ромашка», а також з колективами комунальних підприємств «Енерговодоканал» та «Дніпро-Кіровоград».Учні та вчителі навчальних закладів розповіли про життя шкіл, про плюси і мінуси проживання на території ОТГ, про проблеми, з якими зустрічаються у процесі навчання, а також поділилися своїми планами на майбутнє. Працівники комунальних підприємств розповіли експертам про свою роботу та про проблеми з якими доводиться стикатися надаючи послуги населенню.
В останній день свого перебування на території Смолінської ОТГ Андрій Кавунець та Радослав Шарлея відвідали ДЗ «СМСЧ №17 МОЗ України»,ознайомилися з роботою Березівського старостату та поспілкувалися з працівниками Березівського сільського клубу та ФАПу.
По завершенню ознайомчого візиту протягом грудня 2018-першої половини січня 2019 року експерти підготують проект звіту з діагностики умов розвитку ОТГ, сформують СВОТ-аналіз, який буде представлено робочій групі для обговорення і схвалення під час другого одноденного візиту в громаду. Другий візит експертів до нашої громади очікується в другій половині січня 2019 року.