Про взаємодію центрів зайнятості та Держпраці

Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” та деяких інших нормативно-правових актів державний контроль за додержанням роботодавцями та суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, здійснює Державна служба України з питань праці. Окремими контрольними функціями в сфері праці та зайнятості наділені також виконавчі органи міських рад (міст обласного значення) і об’єднаних територіальних громад.

Інформація щодо ознак порушень законодавства про працю та зайнятість населення передається таким контролюючим органам, серед іншого, і державною службою зайнятості. Порядок взаємодії цих органів визначено наказом Міністерства соціальної політики України від 02.07.2014 № 437. Наказом від 06.03.2019 № 332 (набрав чинності 19.04.2019) внесено зміни до порядку. Ці зміни, зокрема, стосуються і обміну інформацією між центрами зайнятості та органами місцевого самоврядування.

Керівникам підприємств та агентств зайнятості слід враховувати, що центрами зайнятості надається до контролюючих органів відповідна інформацію, що може мати наслідком проведення перевірки їх діяльності.

Так, центрами зайнятості надається до контролюючих органів інформація про роботодавців, які не виконали квоту для працевлаштування громадян, що потребують додаткового соціального захисту, та про тих, які відмовили таким громадянам у прийомі на роботу, а також про тих, які подали інформацію про заплановане масове вивільнення працівників. Щодо приватних агентств зайнятості подається інформація про агентства, які не подали або порушили порядок подання річної звітності про працевлаштованих ними осіб.

Для попередження порушень законодавства про зайнятість населення рекомендуємо представникам роботодавців та приватних агентств зайнятості звертатись за консультаціями до відділу взаємодії з роботодавцями  Маловисківської районної  філії Кіровоградського обласного центру зайнятості (тел. (258) 5-15-86 ).

Маловисківська районна філія

Кіровоградського обласного центру зайнятості