Сергій Кузьменко: Реалізація на Кіровоградщині програми DOBRE сприятиме активному розвитку нашого регіону

Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, голова облради Олександр Чорноіваненко та керівник програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) організації «Глобал Комьюнітіз», Беррі Джозеф Рід підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію.
Зазначена програма, яка впроваджується у семи областях України, зокрема і в Кіровоградській, спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку об’єднаних територіальних громад. Її реалізацію в Україні фінансує Агенство США з міжнародного розвитку (USAID). Раніше до програми DOBRE долучилися 3 ОТГ області – Бобринецька, Маловисківська та Новоукраїнська, які отримали від координаторів практичні рекомендації щодо підготовки і реалізації проектів, вирішення актуальних завдань із розвитку територій. Нині партнерами DOBRE стали ще п’ять ОТГ Кіровоградщини — Дмитрівська, Компаніївська, Новопразька, Помічнянська та Смолінська.
Голова облдержадміністрації подякував Беррі Джозефу Ріду за партнерство та наголосив, що децентралізаційна реформа, яка є пріоритетною для держави, в області проводиться успішно. Сергій Кузьменко зазначив, що на Кіровоградщині впроваджується бюджетна і управлінська децентралізація, вдало проводиться реформування галузей освіти, охорони здоров’я, дорожнього господарства.
Керівник ОДА підкреслив, що в області уже діють 16 об’єднаних територіальних громад, у грудні заплановано вибори до 4 нових ОТГ та довибори до 1 громади. Новостворені громади отримують фінансову підтримку держави — у 2018 році із держбюджету надійшло понад 65 млн.грн. на розвиток інфраструктури ОТГ та реалізацію інших важливих проектів. Підвищується і їх власна бюджетоспроможність. «Наша мета – всіляко сприяти тому, щоб добровільний процес створення об’єднаних територіальних громад на Кіровоградщині продовжувався і мав позитивну динаміку», — підкреслив Сергій Кузьменко.
Беррі Джозеф Рід у свою чергу зазначив, що програма DOBRE направлена на підтримку децентралізаційної реформ та наголосив: «Ми маємо на меті комплексно допомогти усім громадам на різних етапах їх розвитку».
Після підписання Меморандуму голова облдержадміністрації побажав усім учасникам програми успішної її реалізації. «Переконаний, що наші американські партнери будуть підтримувати громади, допомагати консультаційно, організаційно, дадуть ключ до пошуку нових фінансових можливостей. Це буде сприяти активному розвитку нашого регіону», — зауважив Сергій Кузьменко.

За матеріалом обласної державної адміністрації