Сьогодні, 26 листопада, з метою виконання плану програми DOBRE спеціалісти програми Олена Радул та Вікторія Зубкова провели перше базове вимірювання «Індексу спроможності місцевої влади» (ІСМВ), який встановлює рівень сукупної організаційної спроможності органів місцевого самоврядування у прийнятті управлінських рішень та налагодженні конструктивної і продуктивної співпраці з населенням для підвищення життя громади.

Процедура вимірювання ІСМВ передбачала аналіз документів обєднаної територіальної громади, а також проведення інтервю з представниками влади. За результатами базового оцінювання за Інедексом, на наступний рік буде розроблено дорожню карту змін, потрібних для підвищення рівня спроможності місцевої ввлади відповідно до компетенцій ІСМВ.
Надалі програма DOBRE передбачає щорічне вимірювання ІСМВ в громадах для визначення змін, з поступовою передачею методології оцінювання за Індексом владі громад. Протягом останнього року виконання Програми заплановане фінальне оцінювання, за результатами якого будуть надані заохочувальні гранти тим громадам, які продемонструютть найбільший поступ в розвитку своїх компетенцій.