Про нас

Смолінська територіальна громада — чудовий край у серці України, забезпечений під’їзними шляхами, багатий ураном та значними покладами літію, з розвиненою інфраструктурою, кваліфікованою робочою силою. Вигідне розташування громади: центр України, зокрема в двох кілометрах від адміністративного центру громади пролягає дорога міжнародного значення М12. На території є залізничні магістралі. Громада відкрита для бізнесу та готова сприяти розвитку підприємництва на своїй території.

Смолінська селищна територіальна громада — чудовий край у серці України. Розташована в центральній частині країни, на північному — заході Новоукраїнського району, в лісостеповій зоні.

Рельєф переважно рівнинний. Територією громади протікає річка Кільтень (басейн Південного Бугу).

Клімат: сприятливий, помірно-континентальний.

Корисні копалини: уранова руда (Ватутінське і Новокостянтинівське родовища, неподалік від Смоліного — Апрельське родовище), літій (Полохівське родовище), пісок, щебінь.

Грунти: чорноземи звичайні, що характеризуються значною природною родючістю.

Об’єднує 22 населених пункти з адміністративним центром територіальної громади — селище Смоліне, яке нараховує 10 тис. населення.

 

Смолінська ТГ забезпечена під’їзними шляхами, багата ураном та літієм, з розвиненою інфраструктурою, кваліфікованою робочою силою. Край придатний як для промислового виробництва, так і для розвитку аграрної галузі та переробки сільськогосподарської продукції.

Соціальна інфраструктура громади представлена мережею освітніх закладів, культурно-спортивних та закладів охорони здоров’я.

На території Смолінської селищної територіальної громади функціонують:

  • 4 заклади загальної середньої освіти (з потужністю 1330 здобувачів освіти);
  • 2 заклади дошкільної освіти (з потужністю до 250 вихованців);
  • 9 бібліотек;
  • Смолінська мистецька школа;
  • 10 будинків культури;
  • КНП «Смолінська медико-санітарна частина» Смолінської селищної ради (на 40 ліжкомісць);
  • КНП «Смолінський центр первинної медико-санітарної допомоги» Смолінської селищної ради.

 

Конкурентні переваги та економіко-географічне розташування ТГ

  • Розвинена інфраструктура – наявність відповідних закладів освіти, культури, охорони здоров’я та спорту.
  • Наявність вільних та вивільнених земельних ділянок придатних для будівництва будь-яких промислових об’єктів, на які підведені або є можливість підвести всі необхідні комунікації, а саме газопостачання (газопровід середнього тиску проходить на відстані 100-500м від промислової зони), електроенергію (підведено або проходить  поряд з промисловою зоною на відстані 100-500 м розташована підстанція БСІ-35/6кВТ),водопостачання (підведене, або можливе його підведення від водогону, який проходить поруч з промисловою  зоною, з можливістю подачі води — технічної, в об’ємі 72 тис.куб на добу, питної – 27 тис.куб на добу), організоване водовідведення. Якість води – питна (при необхідності надається протокол дослідження якості води), з можливістю забору технічної води в необхідній кількості.
  • Водовідведення з можливістю прийняття стоків до 10 тис. куб. м. на добу;
  • Наявність людського ресурсу  різної кваліфікації;
  • Вигідне розташування громади: центр України, зокрема в двох кілометрах від адміністративного центру ТГ пролягає автотраса міжнародного значення М-12 Стрий — Тернопіль —Кропивницький —Знам’янка. На території є залізничні магістралі.
  • Ініціативність та готовність до співпраці органів місцевого самоврядування, пільгування бізнесу, можливі інші преференції на період становлення.

Підприємства та основні галузі

Найбільшими є Смолінська шахта ДП «Схід ГЗК» – 1300 робочих місць та

ТОВ «Кононівський елеватор» Смолінська дільниця – 60 робочих місць

 

Основні галузі:

  • видобувна промисловість;
  • торгівля;
  • сільське господарство;
  • сфера послуг.

Громада відкрита для бізнесу та готова сприяти розвитку підприємництва на своїй території. В громаді здійснюється планомірна робота щодо підготовки матеріалів для участі в інвестиційних програмах за рахунок коштів державного бюджету та залучення коштів місцевих та міжнародних інвесторів.

Потужна розвинена технічна інфраструктура дає можливість розмістити на території громади підприємства різних галузей. Пріоритетні сектори для залучення інвестицій – впровадження на території ТГ різних промислових виробництв, видобувна промисловість, переробка с/г продукції, які б забезпечили роботою значну кількість населення.

 

Водночас громада є потужним аграрним регіоном з вирощування зернових, бобових та олійних культур. На території громади знаходиться тепличний комплекс для овочівництва та елеватор для зберігання зернових культур. Громада має свої спортивні та культурні традиції.

Співпраця Смолінської селищної територіальної громади з міжнародними організаціями

— Український фонд соціальних інвестицій – реалізовано проєкт «Капітальний ремонт із впровадженням енергозберігаючих технологій у ДНЗ №1 «Теремок» в селищі Смоліне Маловисковського р-ну Кіровоградської обл.

— У співпраці з проєктом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» — реалізовано мікропроєкт

« Модернізація вуличного освітлення в смт. Смоліне».

 

— У співпраці з проєктом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» — реалізовано мікропроєкт «Покращення умов транспортування сміття в смт. Смоліне» (назва-гасло «Чисте довкілля»); Енергозберігаючі заходи в школі с.Якимівка Капітальний ремонт, заміна вікон.

— Конкурс проєктів співпраці бібліотек з місцевими громадами Бібліоміст.

– «Відкритий доступ до Всесвітньої мережі Інтернет» — Програма міжнародної технічної допомоги «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст-Україна»

Співпраця з проєктом Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) і за результатами відбору пройшла в третю когорту учасників. Було заплановано реалізувати шість мікропроєктів:

1.Швидкий проєкт

2.Молодіжний проєкт

3.Інвентаризація

4.Покращення послуги

5.МЕР

6.Проєкт стратегії.

З них реалізовано лише три: Швидкий проєкт – закупка медичного обладнання;

Молодіжний проєкт – встановлено 4 спортивні майданчики;

Покращення послуги – в галузі медицини – закуплено для лікарні УЗД апарат. Дані проєкти не було реалізовано через відсутність можливості подальшого фінансування збоку DOBRE.

Смолінська селищна територіальна громада приєдналася до Європейської ініціативи «Угода мерів», підписавши угоду, згідно рішення Смолінської селищної ради від 23 серпня 2018 року №154. Також підписано Меморандум про взаєморозуміння з Державним підприємством «Енергія природи».