Успішно діє кооператив «Фенікс Еко Гармонія»

Успішно діє кооператив «Фенікс Еко Гармонія»

З вересня 2018 року у Смолінській громаді успішно діє кооператив «Фенікс Еко Гармонія», який очолює Сергій Сауленко. Основною метою діяльності кооперативу є вирощування високоенергетичної культури – Павловнії, на занедбаних та не придатних для товарного сільського господарства земельних ділянках.
Павловнія – одне з найоригінальніших видів дерев, які використовуються у багатьох галузях виробництва. Це невибагливе, швидке у зростанні дерево. Вже через 3-4 роки після висадки ці насадження утворюють повноцінний лісовий масив, який через 5 років може досягти 8-10 метрів висоти. До того ж ця рослина має здатність відновлювати свій ріст після повного опилу, саме тому його ще називають дерево-фенікс.
Дерева Павловнії здатні очищати і відновлювати забруднені грунти. Їх часто висаджують по берегах річок і водойм в які потрапляють промислові стоки. Незвичайні якості цієї культури, такі як великі листи, красива крона і рясне цвітіння, роблять її підходящою для озеленення промислових міст. Ними оформлюють парки і сквери, створюють зони відпочинку, адже це дерево виділяє в 10 разів більше кисню в порівнянні з іншими листяними деревами.
Окрім цього, Павловнія має ще один плюс – навесні дерева неймовірно красиво цвітуть протягом 40-60 днів, а їх вражаючий запах дуже приваблює бджіл. До того ж мед Павловнії має лікувальні властивості. Запашний та прозорий мед, схожий на акацієвий, застосовують у лікуванні трахеїтів, бронхітів, простудних захворювань та у покращенні травлення. І це ще далеко не весь перелік того, де може бути корисна дана культура.
На сьогоднішній день засновники кооперативу «Фенікс Еко Гармонія» навчилися вирощувати Павловнію з насіння, і варто наголосити, що дана практика показала успішний результат. Тож, сподіваємося, що незабаром наше селище заквітує цими прекрасними насадженнями.