Громадське бюджетування (бюджет участі)
Твої проєкти - крила громади!
 Цільова програма 
Громадське бюджетування
(Бюджет участі)

Цільова програма “Громадське бюджетування (бюджет участі) в Смолінській об’єднаній територі- альній громаді на 2020-2023 роки” встановлює та регулює систему взаємодії виконавчих органів Смолінської селищної ради та жителів Смолінської громади щодо реалізації проєктів мешканців за кошти бюджету громади.
Іншими словами – це можливість для мешканців втілити їхню ідею в життя. Якщо ти знаєш, як зроби- ти громаду кращою, маєш план та бажання долучи- тися до його реалізації – зробимо разом кращими свій двір, вулицю, мікрорайон чи громаду загалом!

 

ПРОЄКТ – програма, пропозиція, ідея, яка подана автором та має підтримку не менше 15 осіб (крім автора), що не суперечить діючому законодавству, реалізація якої знаходиться в межах компетенції органів Смолінської селищної ради, відповідає критерію загальної доступності жителів до виконаного проекту, має конкретне визначене місце реалізації, спрямована на вирішення окремої проблеми протягом бюджетного року.

 

ОБСЯГ КОШТІВ – річний обсяг, визначений згідно цієї Програми, в розрізі на старостинські округи 50% та центральна садиба 50%.
Розмір бюджету одного проєкту, поданого в рамках програми «Громадське бюджетування», складає від 5000 ГРН до 10000 ГРН. (в розрізі на старостинські округи 50% та центральна садиба 50%)

 

ЗАГАЛЬНИЙ БЮДЖЕТ ПРОГРАМИ НА 2020 РІК — 20000 ГРН

 

Кожний громадянин України, який досяг 16 років, зареєстрований або проживає на території Громади, може подати не більше ніж один Проект, реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів Громадського бюджету протягом одного бюджетного року.

 

ПРОЄКТ ПОВИНЕН БУТИ СПРЯМОВАНИМ НА ПОЛІПШЕННЯ

  • екологічності та комфорту проживання жителів з увагою до потреб різних груп жінок і чоловіків, у тому числі різного віку, місця проживання та фізичного стану
  • естетичного вигляду селища та сіл Громади
  • сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку населених пунктів мати інноваційну складову
  • відповідати принципам гендерної рівності

ПРОЄКТ ПОВИНЕН ВІДПОВІДАТИ НАСТУПНИМ КРИТЕРІЯМ:

  • об’єкт загального користування
  • вільний та безкоштовний доступ для жителів та гостей громади
  • актуальність для жителів громади

Проєкт може стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності, наприклад, вулиця, парк, місця проведення масових заходів тощо, а також є загальнодоступним (вільним) для всіх жителів Громади, у тому числі доступним для осіб інвалідністю та маломобільних груп населення.

 

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Ти маєш ідею, як зробити громаду кращою, місцевий бюджет – кошти на її фінансування. Подавай заявку, збирай голоси. Проєкти, що наберуть набільшу кількість голосів, будуть втілені за кошти бюджету бюджету.

 

ЯК ПОДАТИ ПРОЄКТ:

Подати до Смолінської селищної ради спеціалісту з інвестиційних та соціально-економічних питань, за адресою смт Смоліне вул.Козакаова, 39
Надіслати поштою за адресою: Кіровоградська обл. смт Смоліне вул.Козакова, 39, поштовий індекс 26223, з поміткою на конверті «Громадський бюджет»
Онлайн: автор має право подати Проєкт за посиланням smolino-rada.gov.ua
в розділі «Подати проект» Електронною поштою за адресою: public.budget@smolino-rada.gov.ua у вигляді сканованого документу за формою згідно з додатком 1 до цього Положення.

Смолінська селищна рада: Кіровоградська область, Маловисківський район, смт Смоліне, вул. Казакова, буд. 39
Людмила Тхоржевська – спеціаліст з інвестиційних та соціально-економічних питань Смолінської селищної ради (096 196 32 13, 050 780 13 02)

 

Відправити заявку